Fiske i vulufjell

FISKE I VULUFJELL STATSALLMENNING.

 

Generell info.

fiskevulufjell 

Vulufjell fjellstyre selger fiskekort i Vulufjell statsallmenning som ligger på østsiden av Lågen i Sør-Fron og Nord-Fron Kommuner. Det går ingen veier inn i statsallmenningen, men etter en kort spasertur fra nærmeste parkering er du snart inne i området.

 

Det er 3 innfallsporter: Kvamsnysetra, Fryvollan og søre Eldåseter. Man kjører Peer Gynt setervei for å komme fram til de to første stedene og Østkjølen seterveg for å komme inn til Søre Eldåseter.

 

Statsallmenningen er på 170.000 daa. Det er 3 vann og 20 km elv med ørret og røye. Særlig er Fremre og Indre Vulutjønn fine fiskevann med bra størrelse på både ørret og røye. Bågåskardstjønn er et vann med mye smårøye. Av elver er det særlig Eldåa som regnes som god fiskeelv.

Se også:

vulufjell

Jakt, fiske og turkart:

kart
Les mer / bestill online HER

Nyhetsbrev

Ønsker du å bli varslet på mail om aktuelle saker og nyheter?

Kjøp fiskekort

forh

inatur2

Kjøp jaktkort

inatur2